• MPotęga "Matematyka na zielonej orbicie"

• Projekt „Matematyka na zielonej orbicie”, który będziemy realizować od września do grudnia 2022 roku, jest programem składającym się z różnorodnych działań aktywizujących i wdrażających uczniów w procesie nauki matematyki do działania, wspierającym rozwój i umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, łączenia wiedzy z wykorzystaniem jej w praktyce z różnych przedmiotów. Projekt bazuje na doświadczeniach i mocnych stronach ucznia sprzyjających nauce. Celem jest tworzenie sprzyjającej, pozytywnej atmosfery wokół uczenia się matematyki. Osią projektu będzie rozwiązywanie problemów matematyczno-logicznych z dziedziny ekologii oraz zagadnień dbałości o ochronę środowiska i zagrożeń cywilizacyjnych. Poprzez rozwiązywanie i projektowanie zadań w klimacie ekologicznym uczniowie będą podnosić kompetencje matematyczne, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku za co bardzo dziękujemy.