• Erasmus + "Nie ma Planety B"

• 16 maja w ramach projektu "There is no Planet B"="Nie ma planety B" Erasmus+ 15-osobowa grupa uczniów ze szkoły w Nietkowie wybrała się w ramach mobilności uczniów do Hiszpanii. To już kolejna grupa uczniów którzy odważnie i z zapałem uczestniczą w mobilnościach zagranicznych i spotkaniach z kolegami z Hiszpanii i Włoch. Projekt poprzez realizowane zadania podnosi świadomość ekologiczną uczniów oraz ich językowe kompetencje, które w naturalny sposób moga być praktykowane i wzmacniane. Szkoła goszcząca nas w Hiszpanii to CRA CAMPOS CASTELLANOS.

Wszystkie zdjęcia w naszej Galerii

DZIEŃ 1 🇪🇸 🇮🇹 🇵🇱 (16.05.2022r.) poświęcony był animacjom językowym,konwersacjom i poznaniu siebie nawzajem. Po południu spotkaliśmy się z magikiem w miejscowym parku. Nie zabrakło przepysznych, zimnych lodów, gdyż Segovia przywitała nas słońcem i wysokimi temperaturami☀️😎👍

DZIEŃ 2 (17.05.2022r.) 🇪🇸🇮🇹🇵🇱  przebiegł pod znakiem wrażliwości ekologicznej i podnoszenia świadomości jak żyć w zgodzie z naturą💚. Uczniowie ze szkół hiszpańskiej, włoskiej i polskiej wspólnie uczestniczyli w warsztatach w Centrum Ekologii w Parku Narodowym Segovii. Tematem przewodnim była leśna edukacja na ścieżce ekologicznej, wiedza geograficzna regionu oraz mnóstwo ciekawostek dotyczących działalności człowieka i wpływu na środowisko. Nie mogło zabraknąć lunchu na łonie natury oraz gier i zabaw integracyjnych. Popołudnie spędziliśmy w przepięknym parku królewskim La Granja szukając oddechu i cienia od hiszpańskiego słońca🕶️🌞⛱️ Dzień zwieńczyła kolacja, na której serwowano hiszpańską paellę oraz wesołe spotkania podsumowujące długi i intensywny dzień działań projektowych🥰.

DZIEŃ 3 (18.05.2022r.) 🇪🇸🇮🇹🇵🇱 Środa była dniem spotkania w partnerskiej szkole goszczącej CRA Campos Castellanos w miejscowości Cantimpallos. Po gromkim powitaniu gości z Polski i Włoch 👏👏👏 uczniowie z trzech krajów partnerskich mieli ćwiczenia językowe i zabawy integrujące, zadania językowe z komunikacji tak zwane ice breakers, które skutecznie przełamywały trudności w nawiązaniu kontaktów🤗 Nie zabrakło warsztatów ekologicznych z wykorzystywania odpadów- uczniowie tworzyli instrumenty - hiszpańskie gitary, a także plakaty nawiązujące do świadomości ekologicznej. Piosenka, tańce, piłka nożna i inne zajęcia nieformalne wypełniały czas wolny i budowały porozumienie pomiędzy dziećmi. Po gorącym dniu w szkole, chętnie wędrowalismy uliczkami Segovii odkrywajac ciekawostki i kontemplując historię tego uroczego miasta🏘️

Piszą o nas w Hiszpanii👍

Zobacz:)