• Samorząd Uczniowski

• SPAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU SZKOLNEGO ZA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM .ZOFII I STANISŁAWA WRÓBLEWSKICH W NIETKOWIE

W dniu 26.01.2023 r. odbyło się spotkanie członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Nietkowie, podczas którego podsumowano działalność pracy za pierwsze półrocze.

W I semestrze w roku szkolnym 2022/2023 zostały zrealizowane następujące cele i zadania:

1. Wybory przedstawicieli nowego Samorządu Uczniowskiego:

- przewodniczący – Sajdak Patryk

- zastępca przewodniczącego - Żukiel Emilia

- skarbnik - Maciejewska Hanna

- sekretarz - Popenda Joanna

- członkowie: Popenda Wiktoria, Jędraszak Maria, Masłowska Wiktoria

Powstała „Skrzynka życzeń„

Najczęstszymi życzeniami przez wszystkich uczniów naszej szkoły okazały się wyjazdy na basen.

2. Dzień Chłopaka - drobne upominki, słodkości w każdej klasie.

3. Dzień Nauczyciela - piosenki i życzenia.

4. Przygotowanie grobu Patronów Szkoły na 1 listopada.

5. Uroczysty apel z okazji obchodów 11 listopada. Udział całej szkoły w śpiewaniu polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz udział w gminnych obchodach (uroczysta msza, poczet sztandarowy, złożenie kwiatów pod pomnikiem).

6. Udział całej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie muzycznym „DO HYMNU”.

Śpiewanie czterech zwrotek Hymnu Państwowego przez wszystkich uczniów począwszy od oddziału „0” aż do klasy VIII.

7. Apel „Mamy swoje prawa” - przygotowanie przez młodsze klasy Programu słowno - muzycznego. Konkurs na ciekawy plakat.

8. Dyskoteka andrzejkowa - wspólne gry i zabawy przy muzyce. Wróżby.

9. Otrzęsiny klasy IV - gry, zabawy, konkursy przy muzyce.

10. Mikołaj na sportowo - zawody, słodki poczęstunek.

11. Ogólnoszkolny udział w akcji „Pomoc dla samotnej matki”.

12. Wystrój świąteczny szkoły (gazetka, korytarze, świetlica szkolna).

13. Spotkania wigilijne w klasach - uroczyste śpiewanie przez całą szkołę wybranych kolęd i pastorałek.

Ustaliliśmy zakres naszej działalności w II Semestrze roku szkolnego 2022/2023 Szkoły Podstawowej w Nietkowie.

Poddane dyskusji zostały następujące propozycje zadań na najbliższe miesiące, które zostaną uwzględnione w planie pracy Samorządu Szkolnego. Są to między innymi:

1. Udział Samorządu Szkolnego w akcji WOŚP. Ogólnoszkolny Program artystyczny - włączenie całej społeczności uczniowskiej. Piosenki i wiersze dla dziadków .

2. Zorganizowanie konkursu na najbardziej oryginalne wykonanie walentynkowego serduszka -14.02.2023 r.

3. Dyskoteka Walentynkowa - 14.02.2023 r. - wtorek 16.30-19.00.

Przygotowanie kawiarenki.

4. Dzień Kobiet - gazetka i życzenia dla pań.

5. Witamy wiosnę - konkurs na ekologiczną Marzannę.

6. Tradycje Świąt Wielkiej Nocy w różnych regionach Polski i na świecie - gazetka.

7. Kartka dla Seniora - Wielkanoc 2023.

8. Przygotowanie konkursu na najciekawszą ozdobę wielkanocną.

9. Kontynuacja, prowadzenie całorocznej akcji „ Szczęśliwy numerek”.

10. Przygotowanie kawiarenki „Odżywiamy się zdrowo”.

11. Udział całej społeczności uczniowskiej w obchodach „Dnia Ziemi”.

12. ”Dzień Rodziny” w szkole.

13. Tydzień upowszechniania Praw Dziecka (gazetka szkolna, apel, debaty o prawach dziecka).

14. Dzeń Dziecka - konkursy, rozgrywki sportowe.

15. Uroczyste pożegnanie klasy ósmej - drobne pamiątki, upominki.

16. Uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego 2022/2023.