• Projekty 2021/2022 - archiwum

• W obronie naszej planety - kolejny projekt Erasmusa rusza!

W roku szkolnym 2020 / 2021 rozpoczynamy nowy projekt Erasmusa, który będzie realizowany pod hasłem THERE IS NO PLANET B -  NIE MA PLANETY B. Projekt ten ma na celu podnoszenie świadomości i wrażliwości ekologicznej oraz upowszechniania wiedzy o ochronie środowiska i konieczności recyklingu. A dokładniej - rozbudzanie zamiłowania i szacunku dla przyrody, promowanie segregacji odpadów, zwrócenie uwagi na narastający problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego odpadami, rozwijanie zdolności manualnych  i wyobraźni.

Na realizację projektu nasza szkoła otrzymała środki unijne w kwocie 31 345 euro. Uczestniczący w nim uczniowie klasy VI będą współpracowali z koleżankami i kolegami ze szkół w Hiszpanii (CRA Campos Castelanos w Cantimpallos koło Segowii) i we Włoszech (Bordolino i Laziss School). Wykonają przedmioty  praktyczne lub ozdobne, symbole, eco-gadżety, zabawki. Prace będą zrobione z surowców wtórnych,  z łatwo dostępnych materiałów nadających się do recyclingu czy utylizacji (np. zużytych skrawków materiałów, korków, makulatury, pustych puszek, plastikowych butelek, nakrętek lub z materiałów naturalnych, np. drewna czy słomy).

• Konkurs na logo rozstrzygnięty!

• Nasz projekt ma już swoje logo. W wyniku ogłoszonego konkursu wyłoniono zwycięską pracę.

Oto grafika, która będzie promowała ekologiczne przedsięwzięcia realizowane pod hasłem THERE IS NO PLANET B.

• Przedstawiamy naszą szkołę i nasz kraj

• Z uwagi na międzynarodowy charakter projektu oraz wynikającą stąd współpracę ze szkołami w Hiszpanii i we Włoszech - przekazaliśmy za pośrednictwem platformy e-Twinning informacje o sobie, swoich pasjach,   zainteresowaniach, a także o naszej szkole i ojczyźnie. Cieszy nas możliwość promowania zarówno ekologii, jak i środowiska lokalnego oraz kraju, w którym żyjemy.

• Redukujemy plastik

• The less is the better

• No plastic bags and no plastic bottles!

Pod takim hasłem promujemy materiałową torbę na zakupy zamiast plastikowej reklamówki. Bo przecież  czasem im mniej - tym lepiej! Zwłaszcza gdy w ten sposób chronimy nasze środowisko i redukujemy plastik.

• Do it for the nature and people - zrób to dla natury i człowieka!

W ramach tej akcji zbieramy plastikowe nakrętki dla chorych dzieci. W ten sposób chcemy pomóc potrzebującym koleżankom i kolegom, a zarazem, wskutek możliwości powtórnego zużytkowania zebranych przedmiotów - dbamy o nasze środowisko.

• Christmas wishes - składamy świąteczne życzenia

• Zbliżający się okres świąteczny to dobry czas, by podzielić się swą życzliwością i wysłać życzenia bliskim. Wsród nich nie zabraknie także koleżanek i kolegów z partnerskich szkół w Hiszpanii i we Włoszech. Merry Christmas and happy New Year!
        • Close to the nature - the world is beautiful!

Delektujemy się pięknem przyrody!

Ważnym punktem naszych działań jest także czynne poznawanie ojczystej przyrody. Wyprawa poza szkołę, na piękne łąki i pola rzepaku, dostarczyła nam niesamowitych przeżyć i wiele radości.

• Ekologiczny happening w Dniu Ziemi