22 listopada uczniowie i rodzice z klasy VI spotkali się na warsztatach w ramach projektu "Matematyczne gierki". Czas ten został spędzony bardzo pożytecznie, a przy tym rodzinnie. Była okazja do współpracy z rodzicami w tworzeniu własnych gier planszowych. Najpierw zostały przygotowane kostki sześcienne do gry, Następnie wykonano pudełeczka do nich, wykorzystując metodę origami. Wszystkie elementy wyszły pięknie! A w szkole można się było poczuć jak w domu podczas zabaw z dzieciństwa...
Matematyczne gierki na warsztacie!
Dzień Misia
24 listopada nasze przedszkolaki świętowały Dzień Misia. Przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki, prezentując je z duma koleżankom i kolegom. To był miły i zabawny dzień!
Dzień Życzliwości
21 listopada z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Zgodnie z pięknym i pogodnym przesłaniem – było miło, wesoło, a nawet… tanecznie. Uczniowie poczuli się ważni – bo tego dnia zastąpili nauczycieli w prowadzeniu lekcji. Oczywiście pod czujnym i życzliwym okiem swych pedagogów. I spisali się doskonale. A przy okazji zrozumieli, że praca nauczyciela wcale nie jest łatwa…
Oby wzajemna sympatia, życzliwość i zrozumienie towarzyszyły naszym relacjom przez kolejne dni roku szkolnego!
5
Uroczysta gala w naszej szkole
W dniu 16.11.2023 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta gala, stanowiąca podsumowanie ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".
W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Zebrani mogli podziwiać prace konkursowe zaprezentowane na wernisażu oraz wysłuchać pięknego i wzruszającego koncertu patriotycznego.
Więcej informacji o tym podniosłym wydarzeniu i jego odbiorze w kraju znaleźć można pod linkiem:
https://zielonagora-gorzow.niedziela.pl/artykul/96732/Patriotyczna-akademia-w-Nietkowie
2
Konkursowe sukcesy naszych uczniów
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Drogi do niepodległości", zorganizowanym przez Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się Natalia Bernacka z klasy IV i Sebastian Bernacki z klasy II. Winszujemy!
Słowa uznania należą się też pozostałym uczniom za ich piękne prace i patriotyczne zaangażowanie. Gratulujemy więc także Kindze Smuśkiewicz, Mai Ciukowskiej, Jakubowi Bernackiemu, Emilii Żukiel i Kornelii Szczurko z klasy VII.
Brawa dla wszystkich!
Do hymnu!
W ramach corocznej akcji "Szkoła do hymnu", 10 listopada o godzinie 11:11, nasi uczniowie wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W narodowych barwach, dostojnie i pięknie... Z ponad stu gardeł rozniosło się gromkie "Jeszcze Polska nie zginęła"...
Pamiętamy...
1 i 2 listopada pamiętamy o naszych zmarłych. Nie mogło też zabraknąć w naszych sercach i wspomnieniach miejsca dla Patronów naszej szkoły. Uczniowie klasy IV oraz ich rodzice zadbali o grób Państwa Zofii i Stanisława Wróblewskich.
Dzień Dyni
27 października obchodziliśmy w szkole Dzień Dyni. Wszystkie klasy przygotowały efektowne jesienne wystawy z dyniowymi stworami w rolach głównych. A w oddziale przedszkolnym były też tańce, strojenie dyni, placki dyniowe i dyniowy poczęstunek!
mPotęga w naszej szkole
MATdziałacze!
"To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz" Georg Christoph Lichtenberg
Matematyka jest fundamentem myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Myślenie matematyczne jest niezbędne w codziennym życiu, przy podejmowaniu świadomych decyzji. Zrozumienie i oswojenie matematyki jest przepustką na całe życie. W roku szkolnym 2023/2024 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły realizują zajęcia w ramach projektu mPotęga Fundacji mBanku.
We wrześniu i październiku zostały zrealizowane wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia dotyczące organizacji i działań projektu. Zakupiono pomoce dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach. Ponadto uczniowie wykonali atrapy rakiety matematycznej z materiałów z odzysku, stworzyli kalkulacje budżetowe na wycieczkę grupową, założyli matematycznego bloga, który prowadzą na zajęciach projektowych. Wzięli również udział w zajęciach z robotyki, na których poznali, jak zbudowany jest robot, działanie czujników i wskaźników diodowych oraz programowali roboty. Odbyły się konkursy multimedialno – matematyczne „Matematyka na co dzień”, mające na celu zwrócenie uwagi na przydatność matematyki i jej obecność w życiu codziennym. Zwycięzcami zostali Jakub Bernacki i Emilia Żukiel z kl.7 – GRATULUJEMY 😊 Podczas zajęć projektowych uczniowie przygotowali zestawy zadań na szkolny konkurs pamięciowego liczenia, który odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia już niedługo…
Klasy IV-VI w ramach swojego projektu pt. „Matematyczne gierki” oprócz rozwijania umiejętności logicznego myślenia poprzez wprowadzenie grywalizacji, opracowały i wykonały swoje pierwsze gry – domino matematyczne. Został również ogłoszony konkurs na „Matematycznego lapbooka – Tabliczka mnożenia”. Z niecierpliwością czekamy na prace uczniów. Powodzenia!
„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
Nauczyciele matematyki
Kulturalka ruszyła!
W czwartek, 26 października, uczniowie naszej szkoły obejrzeli amerykański film z 2017 r. pt. „Coco”. Jest to nagrodzona dwoma Oskarami (za animację i piosenkę) opowieść o dwunastoletnim meksykańskim chłopcu, który pragnie realizować swe marzenia o zostaniu słynnym muzykiem. Odkrywa, że uwielbiany przez niego piosenkarz był jego prapradziadkiem. Przy okazji poznaje rodzinną tajemnicę… A wszystko to w dniu, w którym Meksykanie obchodzą swe święto zmarłych…Po projekcji odbyła się dyskusja na temat poruszonych w filmie zagadnień. Rozmawialiśmy między innymi o wartości więzi rodzinnych, pamięci o przodkach, roli tradycji w życiu mieszkańców danego kraju, młodzieńczych marzeniach i pasjach.
Spotkanie to zainaugurowało działalność szkolnego koła artystycznego pod nazwą Kulturalka. Zadaniem koła jest rozwijanie zainteresowań szeroko rozumianą sztuką, a zwłaszcza filmem, teatrem i literaturą. Koło umożliwi także rozwijanie i prezentowanie talentów artystycznych tych, którzy lubią występować przed publicznością. A w szkole mamy dużo zdolnej młodzieży. Planowane są takie formy aktywności koła, jak dyskusyjny klub filmowy czy inscenizacje sztuk teatralnych, baśni, opowiadań, powieści.
Pasowanie pierwszoklasistów
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Szanowni Rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
17 listopada 2023 r. pod hasłem:Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
06-16.11.2023. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole
17.11.2023. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
- Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
- Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). - W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Dyrektor: Beata Kłos-Wygas
Koordynator lokalny: Aneta Bazylewicz
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Wszystkie