• Dzień Języków Obcych

• 6 października, z niewielkim opóźnieniem, lecz hucznie, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Wydarzenie to przygotowała i poprowadziła nauczycielka języka angielskiego mgr Joanna Stanaszek, a poszczególne klasy oraz grupę przedszkolaków do efektownych występów przygotowały wychowawczynie.

Program był bogaty. Najpierw zebranych przywitały dyrektor szkoły mgr B. Kłos-Wygas oraz prowadząca imprezę mgr J. Stanaszek. Następnie J. Stanaszek przedstawiła interesującą prezentację wprowadzającą w tematykę uroczystości, a ponadto przybliżającą liczne projekty językowe realizowane obecnie lub w przeszłości przez szkołę. Po prezentacji swoje talenty taneczne zaprezentowały przedszkolaki. Następnie na scenie pojawiali się kolejno uczniowie wszystkich ośmiu klas, prezentując ciekawe układy choreograficzne oraz umiejętności wokalne (oczywiście w języku obcym - i to nie tylko angielskim!). Przerywnik między popisami taneczno-wokalnymi stanowiły wystąpienia trojga uczniów klas VII - VIII: Kuby B., Asi P. oraz Marysi J. Przemawiający przekonywali do nauki języków obcych, podając liczne argumenty przemawiające za pożytkami wynikającymi ze sprawnego posługiwania się angielskim, niemieckim i innymi językami. Przekonali, że naprawdę warto!

• Wybraliśmy nasz samorząd!

• 2 października w naszej szkole odbyły się wybory samorządu.

W wyborcze szranki stanęło ośmioro uczniów klas IV - VII. Każdy z kandydatów zaprezentował swój program - zarówno w postaci graficznej, jak i słownej. Wygłaszane expose spotkały się z żywym zainteresowaniem szkolnej społeczności, która każdego z mówców nagrodziła gromkimi brawami.

Po tajnym głosowaniu ukonstytuował się nowy Samorząd Szkoły Podstawowej im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie w następującym składzie:

Hania M. (kl. VI) - przewodnicząca

Natalia B. (kl. IV) - zastępca przewodniczącej

Asia P. (kl. VII) - sekretarz

Emilia Ż. (kl. VII) - skarbnik

Gratulujemy i życzymy powodzenia!