• Konkurs plastyczny dla uczniów i przedszkolaków!

• „CZŁOWIEK JEST TYLE WART, ILE MOŻE DAĆ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI” (św. Jan Paweł II)

- konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w gminie Czerwieńsk

Szkoła Podstawowa im. Zofii i Stanisława Wróblewskich zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym inspirowanym wydarzeniem beatyfikacji rodziny Ulmów, uhonorowanych pośmiertnie tytułem „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”.

Propozycja wykonania pracy plastycznej w nawiązaniu do cytatu lub do postawy rodziny Ulmów lub do innych znanych przykładów zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi, zarówno w kontekście historycznym, jak i w odniesieniu do współczesności.

Cele:

-wzbudzenie empatii,

-wzbudzenie zaangażowanej postawy na rzecz innych ludzi,

-ofiarność,

-rozwijanie kreatywności uczniów,

-integracja rówieśnicza.

Uczestnicy:

Przedszkolaki (indywidualnie lub grupowo).

Uczniowie klas I-III ( indywidualnie lub w duecie).

Uczniowie klas IV- VIII (indywidualnie).

Technika:

Kartka techniczna A3 lub A2 (proszę nie składać oraz nie zwijać prac).

Dowolna technika plastyczna.

Uczniowie wykonują prace samodzielnie, realizując własne projekty plastyczne.

Zabrania się przerysowywania gotowych wzorów z innych źródeł.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Termin dostarczania prac: 27.10.2023r.

Na odwrocie należy umieścić metryczkę z danymi ucznia, zgodnie z załączonym wzorem (załącznik nr 1).

Konkurs zakończy wystawa , podczas której najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Zalacznik_nr_1_do_regulaminu_konkursu_plastycznego(1).docx

• Czytamy "Nad Niemnem"

• Tradycyjnie, jak niemal co roku, Szkoła Podstawowa w Nietkowie włączyła się do akcji czytelniczej pod hasłem „Narodowe Czytanie”.

To wydarzenie kulturalne polega na wspólnej lekturze wybranego utworu literatury pięknej, a uczestniczą w nim osoby prywatne i instytucje w kraju i za granicą. Akcja ta została zainicjowana w 2012 roku przez parę prezydencką, a pierwszą wspólnie czytaną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

W tym roku czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym liście skierowanym do uczestników tegorocznej edycji Narodowego Czytania tak uzasadnił wybór utworu Orzeszkowej:

„To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu”.

Bardzo cieszy, że do akcji tak licznie włączyli się uczniowie naszej szkoły. Aż dziewiętnaścioro z nich przygotowało czytanie fragmentów powieści i zaprezentowało efekty przed swymi nauczycielami, koleżankami i kolegami.

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

• 4 września wystartowaliśmy - rok szkolny 2023 / 2024 został ropoczęty.

Inauguracja odbyła się w szkolnej hali sportowej.

Dyrektor szkoły, mgr Beata Kłos - Wygas, przywitała uczniów, w tym także i szczególnie tych najmłodszych - pierwszoklasistów. Zachęciła wszystkich, a zwłaszcza ósmoklasistów, do wytrwałej pracy, wyrażając nadzieję, że ten rok szkolny będzie co najmniej równie udany, owocny, obfitujący w osiągnięcia, jak poprzedni.

Powodzenia!