• Tabliczka mnożenia na wesoło – zapraszamy do wspólnej zabawy!

• To już nasza szkolna tradycja. Od 19 września do 07 października świętować będziemy dni tabliczki mnożenia. W tych dniach będziemy uczyć się matematyki poprzez zabawę. Akcja ta zakończy się egzaminami, które uczniowie napiszą w ostatnim dniu przedsięwzięcia. Takie wydarzenie przynosi uczniom wiele korzyści – uczniowie utrwalają znajomość tabliczki mnożenia, uczą się poprzez zabawę i doznają niezapomnianych emocji.

Będzie szereg atrakcji. Oprócz egzaminów na eksperta tabliczki mnożenia przygotowano podobnie jak w zeszłych latach gry i zabawy matematyczne, m.in. kolorowanki, puzzle, gry dydaktyczne, krzyżówki, domina, gry i zabawy, karty grabowskiego i inne. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, uczniów klas 2-8 oraz pracowników naszej szkoły, zgodnie z hasłem tego święta: Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Organizator (koordynator lokalny)

Aneta Bazylewicz

• Ognisko integracyjne klasy czwartej

• Wrzesień to czas integracji, wzajemnego poznawania się, zawierania przyjaźni. To miesiąc szczególnie ważny dla klasy czwartej, która jest serdecznie witana przez  wychowawcę oraz starszych kolegów.

Dnia 16 września odbyło się ognisko integracyjne dla uczniów klasy 4. Miejscem ogniska był teren szkolny. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, rodzice oraz wychowawca pani Aneta Bazylewicz. Oczywiście dobra integracja, nie mogłaby się odbyć bez gier i zabaw. Rywalizacje sportowe przebiegały w miłej, przyjaznej i pełnej śmiechu atmosferze.

Wspólnie spędzony czas zaowocował bliższym poznaniem się wychowawcy z uczniami oraz rodzicami. Oprócz wyśmienitego poczęstunku, który przygotowali rodzice, nie zabrakło dobrego humoru i miłej atmosfery.

• Klasa V w terenie...

• 06.09.2022 klasa V pojechała do Zielonej Góry w ramach projektu Świat Nauki. Na początek uczniowie mogli uczestniczyć w grze terenowej na terenie Centrum Przyrodniczego oraz w pogadance na temat rzek. Następnie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w Planetarium Wenus. To był miło i aktywnie spędzony dzień ​​​​​​​

• „Matematyka na zielonej orbicie”

• Projekt „Matematyka na zielonej orbicie”, który będziemy realizować od września do grudnia 2022 roku, jest programem składającym się z różnorodnych działań aktywizujących i wdrażających uczniów w procesie nauki matematyki do działania, wspierającym rozwój i umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, łączenia wiedzy z wykorzystaniem jej w praktyce z różnych przedmiotów. Projekt bazuje na doświadczeniach i mocnych stronach ucznia sprzyjających nauce. Celem jest tworzenie sprzyjającej, pozytywnej atmosfery wokół uczenia się matematyki. Osią projektu będzie rozwiązywanie problemów matematyczno-logicznych z dziedziny ekologii oraz zagadnień dbałości o ochronę środowiska i zagrożeń cywilizacyjnych. Poprzez rozwiązywanie i projektowanie zadań w klimacie ekologicznym uczniowie będą podnosić kompetencje matematyczne, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku za co bardzo dziękujemy.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 01 września 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny. W poczet uczniów zostali przyjęci pierwszoklasiści, którzy z dumą będą reprezentować naszą szkołę. Życzymy wszystkim powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celów:)