• Aktualności

            • Test sprawności dłoni i umysłu, a przy tym niezła frajda!

            • Dzień Kostki Rubika w naszej szkole

              8 listopada 2021 roku odbył się szkolny dzień Kostki Rubika. Uczniowie trenowali i ćwiczyli swoje umiejętności w ramach projektu "mPotęga - VIVAT Matematyka".

              W finałowym dniu mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w układaniu dwóch rodzajów kostek 2x2x2 oraz 3x3x3. Walka fair play trwała do ostatniej rundy. W obu konkurencjach wygrał Patryk S. z klasy siódmej. Jednak Szymon D., Jakub B. i Filip C. walczyli dzielnie. Różnice były znikome.

              Działamy dalej, nie odstawiamy kostek na półkę, bo już 17 kwietnia 2022 będziemy obchodzić Światowy Dzień Kostki Rubika.

              Opracowała mgr M. Kowaczew

            • Kiedyś też będziemy mieli swoje konto...

            • Wizyta w MBanku

              W dniu 4 listopada, przy okazji zwiedzania Centrum Nauki i Planetarium Wenus, klasa V odwiedziła także  zielonogórski oddział MBanku.

              Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się siedzibie banku, bankomatowi. Uśmiechy mówią tak wiele... Przyjdzie i taki czas, gdy sami założą swe konta i będa korzystali z możliwości oferowanych przez banki. 

            • Projekt Świat Nauki kluczem do poznania tajników wiedzy

            • Wizyta w zielonogórskim Centrum Przyrodniczym i Planetarium Wenus

              Październik i listopad to miesiące, w których na przekór jesiennej aurze uczniowie naszej szkoły poznawali tajniki nauki, goszcząc w Centrum Przyrodniczym i Planetarium Wenus w Zielonej Górze.

              Najpierw, w w dniu 13 października, z tej ciekawej oferty skorzystała klasa IV, a następnie, 4 listopada do zielonogórskich przybytków wiedzy udała się klasa V.

              Obydwa wyjazdy realizowane były w ramach projektu Świat Nauki. Dzięki uczestnictwu w tym programie uczniowie obydwu klas mieli na przykład okazję dowiedzieć się, kim był bartnik i czym się zajmował. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o pszczołach. Uczestniczyliśmy w grze, w której sami odkrywaliśmy, badaliśmy, wyszukiwaliśmy różne ciekawostki przyrodnicze. W planetarium natomiast sprawdziliśmy, co znajduje się w naszym Układzie Słonecznym i w naszej galaktyce.  Wrażeń było co niemiara! Nauka wcale nie musi być nudna ani kojarzyć się wyłącznie z wkuwaniem!

              Opracowano na podstawie informacji mgr M. Kowaczew i mgr T. Wasiak 

            • Projekty matematyczne na półmetku...

            • Oj dzieje się w naszej szkole, dzieje...

              Wrzesień i październik to w naszej szkole czas królowej nauk. SP w Nietkowie realizuje bowiem (do grudnia br.) dwa projekty fundacji mPotęga: "Vivat Matematyka" oraz "Matematyka na kółkach". Uczniowie w przyjemny i pobudzający do aktywności sposób poznają zalety matematyki. Dzięki grom, zabawom, konkursom, łamigłówkom przekonują się, że jest to przedmiot potrzebny, praktyczny i wcale nie taki trudny. A nawet sprawiający niemało frajdy!

            • Stół mieniący się kolorami jesieni...

            • I jesień ma swoje uroki!

              Samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs pod hasłem "Jesienny stół".

              Przy ocenie wytworów pracy uwzględniane były następujące kryteria:

              - pomysłowość,

              - estetyka wykonania,

              - naturalność użytych materiałów. 

              Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, bo poziom prac był wysoki i cieszył oko. Ostatecznie, po długich debatach, zdecydowano o następującej kolejności:

              I miejsce - klasa II,

              II miejsce - klasy I, III oraz 0,

              III miejsce - klasy V i VII.  

              Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. 

              Nagrodą dla wycięzców była pizza, ufundowana przez dyrektor szkoły, panią mgr B. Kłos-Wygas. Pozostałe klasy musiały się zadowolić słodkościami. I oczywiście dyplomami za świetnie wykonaną pracę potwierdzającą, że jesień też jest piękną porą roku. 

               

            • Nauka języka angielskiego paszportem do przyszłości

            • Hola Espana - udany pobyt w Hiszpanii

              Nauka języka  angielskiego paszportem w świat i do przyszłości - pod takim hasłem uczniowie ze szkoły podstawowej w Nietkowie spędzili 12 dni w Hiszpanii, realizując w październiku edukacyjny projekt Ponadnarodowej  Mobilności  uczniów  programu POWER.

              Siedemnastoosobowa grupa uczniów wraz z czworgiem opiekunów poleciała do szkoły partnerskiej  I.E.S AL.  AlBUERA, która znajduje się w pięknym mieście   Segovia, 80 km od Madrytu. Wyjazd poprzedzony  był  długimi  przygotowaniami  z zakresu języka  angielskiego oraz  poznawaniem kultury i historii Hiszpanii. Głównym celem działań projektowych  było  wzmocnienie kompetencji  kluczowych  uczniów, w szczególności  językowo-kulturowych oraz społecznych, a ponadto nauka języka  angielskiego wraz  z uczniami hiszpańskimi szkoły partnerskiej.

              Pobyt w Segovii był bardzo atrakcyjny. Wspaniałe miasto, pełne zabytków z imponującym akweduktem (zbudowanym przez Rzymian ponad 2 000 lat temu) oraz górującym  nad miastem  zamkiem Alcazar, równie  majestatycznie  wkomponowanym  w pejzaż miasta, od razu  zachwyciło  naszą całą  grupę. Ponadto uczestnicy projektu zwiedzili wiele innych pięknych miejsc, m.in. Madryt, Salamankę, posiadłości Burbonów. Niezapomnianych wrażeń dostarczył też spływ kajakowy. Na co dzień  nasi uczniowie  chodzili  do szkoły hiszpańskiej i  uczyli się wspólnie  z uczniami  hiszpańskimi  różnych  przedmiotów. Nasza młodzież  mogła wiele  skorzystać  nie tylko  z lekcji języka  angielskiego,  ale także innych przedmiotów – historii, geografii, plastyki, hiszpańskiego  i oczywiście  w-f, gdzie nasi uczniowie  czuli się wyśmienicie i mogli popisywać się sportowymi umiejętnościami – szczególnie tymi piłkarskimi.  Dzieci przełamywały  bariery językowe, chętnie  przebywały wspólnie  z młodzieżą  hiszpańską i  komunikowały się,  starając się jak najwięcej o sobie dowiedzieć. Były to wspaniałe spotkania,  w których młodzi  ludzie udowadniali, że nie ma barier. Wspólne tematy, pasje  i zainteresowania  po prostu łączą wszystkich,  a życzliwy uśmiech  zaprasza  do nawiązania kontaktu.

              Mnóstwo codziennych  spostrzeżeń i refleksji, które uczniowie  wywieźli z Hiszpanii -  zaprocentuje  i ukształtuje postawy  tolerancji i otwartości na inne kultury,  a na pewno zachęci  do poznawania   świata i nauki  języka  obcego – paszportu  w świat i do przyszłości!

               

              Na podstawie artykułu mgr Beaty Kłos-Wygas, zamieszczonego w czasopismie "U Nas"

               

              .

               

            • Uczymy zerówkowiczów programowania

            • Code Week w naszej szkole

              Miesiąc październik w naszym oddziale przedszkolnym minął pod hasłem Code Week 2021. Nasi najmłodsi wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który wbrew nazwie trwał dwa tygodnie.

              Podczas Code Week zarejestrowaliśmy na europejskiej platformie osiem zajęć, w których rozwijaliśmy umiejętności programistyczne oraz dekodowanie Z pomocą administratorów grupy „Uczymy Dzieci Programować”, nasze zadania były tak dobrane, by rozwijały niemal wszystkie kompetencje kluczowe, jakie są niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Do realizacji tych zajęć wykorzystaliśmy różnorodne pomoce m.in. matę do kodowania, Beebota, kolorowe kubeczki oraz niedawno zakupioną tablicę interaktywną, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Do naszej zerówki z tego samego funduszu został zakupiony też „ Magiczny Dywan”, na którym podczas zabawy dzieci przeżywają swoje emocje oraz ćwiczą refleks, skupienie i doświadczają świat polisensorycznie.

              Mamy nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie nam wiele wrażeń i atrakcji i z dużym bagażem wiedzy przekroczymy próg klasy I.

               

              Opracowała mgr Małgorzata Kozłowska