1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Były zabawy sportowe, grill i lody.
Dzień Dziecka
- 5
Lubuski Festiwal Piosenki "Pro Arte"
Nasza uczennica Natalka Bernacka zdobyła WYRÓŻNIENIE w etapie wojewódzkim Lubuskiego Festiwalu Piosenki "Pro Arte".
Lubuskie Konfrontacje Artystyczne i Pro Arte
Nasza Szkoła od lat odnosi sukcesy muzyczne. Pod opieką mgr Iwony Klameckiej tylko w kwietniu tego roku w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych zespoł Tęcza z klasy I otrzymał wyróżnienie. Przegląd Powiatowy Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2022 przyniósł Nominację do Przeglądu Wojewódzkiego dla Natalii Bernackiej i zespołu muzycznego Rezonans. I na koniec Natalia Bernacka -Finał Wojewódzki -Lubuskie Konfrontacje Artystyczne.
9
Dzień Ziemi
Jak co roku w naszej szkole jest obchodzony światowy dzień Ziemi. To ważny dzień dla nas, a także dla naszego środowiska. Z tej okazji nasza szkoła przygotowała wiele atrakcji. W środę uczniowie naszej klasy przygotowali plakaty oraz różne ciekawostki o naszej planecie. Kolejnego dnia każdy z nas przyszedł ubrany w kolorach Ziemi. Następnie wybraliśmy się na sprzątanie świata. Była także zorganizowana kawiarenka, którą przeprowadził samorząd uczniowski. W piątek został przeprowadzony apel zorganizowany przez klasę 5. Przedstawiane były przemówienia uczniów klasy 7 i 8. Dla nas wszystkich były to niezapomniane dni w otoczeniu naszej pięknej przyrody.
31
21 III Obchody Pierwszego Dnia Wiosny
21 marca 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszyscy do szkoły przyszli ubrani na kolorowo. W pierwszej części obchodów udaliśmy się na przemarsz po najbliższej okolicy. Uczniowie z każdej klasy zaprezentowali się w swoich strojach wiosennych oraz przedstawili przygotowane kukły Marzanny. Pod koniec spotkania na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe.
W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego ubraliśmy Kolorowe skarpetki jako symbol solidaryzowania się z chorymi.
39
Czy geografia musi być trudna?
Wulkany
Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Wspominamy pobyt w Hiszpanii
1Ubiegły rok, mimo obostrzeń i utrudnień związanych z pandemią, był okresem efektywnej pracy szkoły. Uczestniczyliśmy między innymi w kilku projektach unijnych, a nasza młodzież miała okazję skorzystać z pobytu w Hiszpanii, gdzie uczyła się wspólnie z uczniami ze szkoły w Segowii.
W tym roku kolejne wyzwania projektowe i nowe rekrutacje na międzynarodową mobilność uczniów i nauczycieli. Tymczasem prezentujemy zdjęcia ze spotkania, które zwieńczyło i podsumowało ubiegłoroczny pobyt naszej młodzieży w hiszpańskiej szkole i uroczych miejscach tego pięknego kraju. Podczas imprezy z udziałem uczestników projektu, rodziców i nauczycieli mieliśmy okazję obejrzeć prezentację przypominającą cudowne chwile w Segowii, Salamance, Madrycie, wycieczki, spływy kajakowe... A także filmy z wypowiedziami uczniów, tłumaczących, dlaczego warto poznawać języki obce i kulturę innych krajów. Spotkanie zakończyła degustacja pysznego tortu.
Patriotyczny projekt w naszej szkole
W listopadzie nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej realizowanej pod hasłem BoheterON w Twojej Szkole. Koordynatorem projektu w SP w Nietkowie była pani mgr Paula Lenk.
Celem akcji było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów o Powstaniu Warszawskim, a jego realizacji służyły lekcje poświęcone zrywowi patriotycznemu mieszkańców stolicy oraz przygotowane pod opieką pani mgr Teresy Wasiak i wysłane powstańcom kartki z życzeniami. Jeden z uczniów - Jakub B. z klasy V - w interesujący sposób przybliżył postać i czyny swego pradziadka, odznaczonego licznymi orderami żołnierza Armii Krajowej.
Rekrutacja na rok szkolny 2022 / 2023
Zapraszamy do przedszkola!
Czy geografia musi być trudna?
Rodzaje gleb
Czarnoziem, brunatna, bielicowa? Gleba ze składników jadalnych zamknięta w słoiku czyli nauka przez zabawę.
Sztuczna Inteligencja
- 1
Czy potrafimy pokonać Sztuczną Inteligencję? Okazuje się, że tak. Praca z najnowszą technologią czyli inteligentne rysowanie, czy próby pokonania mózgu Afiniti podczas gry w papier, kamień, nożyczki zakończyły się pełnym sukcesem. Była też okazja poćwiczyć język angielski.
Czy geografia musi być trudna?
Rodzaje gór
10Geografia fizyczna to zmora wszystkich uczniów. Dla klasy 7 to już nie jest problem. Góry ulepione z plasteliny stały się świetną pomocą aby zapamiętać ich rodzaje.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
- 2
Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku szczególnym hasłem propagującym ten dzień było "Działajmy razem". I to własnie hasło odblokowywało pokój w Escape Room, który przygotowany był specjalnie z myślą o starszych uczniach przed komuterami w domach. Natomiast uczniowie obecni w szkole, mogli przećwiczyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci układając puzzle, rozwikłując zagadki i szyfry. Każdy z nich już wie co kryje się pod nr telefonu 116 111.
Oby kolejne obchody DBI dla wszystkich z nas mogły odbyć się w tradycyjnej formie!
Dzień Hiszpański
- 22
Hiszpańskie projekty dobiegły końca, ale warto przypomnieć sobie jak przygotowania do wyjazdu wyglądały w naszej szkole. Klasa 7 i 8 poznawała obyczaje hiszpańskie, sprawdzała co warto zjeść w Hiszpanii. Były tańce, muzyka i wyborna zabawa podczas przygotowywania sałatek hiszpańskich. Dosłownie wyborna bo wszystkie okazały się przepyszne!
Pomniki przyrody
- 1
Pomnik przyrody to prawnie chroniony twór przyrody, szczególnie cenny ze względów naukowych, zabytkowych, kulturowych i innych. Nie każdy wie, że w naszej gminie takich okazów znajduje się aż kilkanaście! Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klasy 7, którzy wybrali się na ich poszukiwanie. Aktywne popołudnia to coś co lubimy wszyscy. Zapraszamy do obejrzenia efektów tych wędrówek.
Zakończyliśmy projekt unijny!
Nauka języka angielskiego paszportem w świat i do przyszłości
231 grudnia 2021 roku zakończyliśmy projekt pod hasłem "Nauka języka angielskiego paszportem w świat i do przyszłości", realizowany przez ponad rok w ramach Programu Operacyjnego POWER Wiedza - Edukacja - Rozwój.
Projekt składał się z kilku etapów. W wyniku rekrutacji zakwalifikowano do niego naszą szkołę, a następnie uczniów z różnych klas (w większości z obecnej klasy VIII). Następnie uczniowie przygotowywali się do wyjazdu do partnerskiej szkoły w Hiszpanii, uczestnicząc przez rok w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, poznając hiszpańską kulturę, ucząc się zasad stosownego zachowania w kontaktach społecznych w trudnym czasie pandemii i innym kraju.
Zwieńczeniem tych przygotowań był bardzo udany pobyt w Segowii, podczas którego oprócz uczestniczenia w lekcjach uczniowie mogli poznać swoich rówieśników z Hiszpanii, a nierzadko też - z nimi zaprzyjaźnić. Praca na lekcjach odbywała się w grupach międzynarodowych. Młodzież, oprócz przyswajania nowych treści dydaktycznych i ćwiczeń fizycznych, szukała wspólnie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto się uczyć języka obcego? Pobyt umilały uczestnikom liczne wycieczki i ciekawe formy aktywności. Uczniowie zwiedzili między innymi Segowię, Madryt, Salamankę, uczestniczyli w spływie kajakowym i licznych zajęciach integracyjnych z młodzieżą hiszpańską.
Rezulatem projektu jest przede wszystkim siedemnastoosobowa grupa zadowolonych uczniów, którzy zrozumieli, jakie pożytki wynikają z nauki języka obcego, ile ciekawych miejsc można zwiedzić, ilu fantastycznych ludzi poznać... Oprócz podniesienia swoich kompetencji językowych, kulturowych i społecznych uczestnicy projektu stworzyli folder kulturowy oraz film z realizacji swoich działań, które wkrótce zostaną opublikowane na naszej stronie.
A tymczasem zapraszamy do obejrzenia tablic ilustrujących i upowszechniających realizację projektu. Wystawione na szkolnych korytarzach będą przypominały miło i pożytecznie spędzony czas. Będą też przypominały, że naprawdę warto się uczyć języka angielskiego. Bo dzięki niemu poznajemy świat i przyjaciół z różnych krajów!
Polecamy też artykuły w czasopiśmie "U Nas", w których na bieżąco informowano o projekcie, upowszechniając go w środowisku lokalnym.
Zakończyliśmy projekty mPotęgi
Matematyka wcale nie musi być trudna!
1Przed samymi feriami oficjalnie zakończyliśmy realizację projektów "Vivat matematyka" oraz "Matematyka na kółkach" w ramach projektu grantowego "mPotęga". Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w wielu działaniach projektowych, między innymi w konkursach z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, Szkolnego Dnia Kostki Rubika, Matematycznego biegu Pitagorasa, tworzenia gier planszowych, turnieju szachowego. Wszystkim gratulujemy zaangażowania i wypracowanych wyników!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia nagród uczestnikom konkursowych matematycznych potyczek. Polecamy także film podsumowujący zrealizowane projekty, który znajduje się w serwisie You Tube.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022
Zebraliśmy 2853,38 zł!
1Mimo trudnego czasu pandemii i zawirowań atmosferycznych uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w ogólnokrajowej akcji pod hasłem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku, w niedzielę 30 stycznia, zbierano pieniądze na rzecz dzieci potrzebujących diagnostyki i leczenia wzroku. Była to jubileuszowa edycja tak potrzebnego i angażującego ludzkie serca przedsięwzięcia - Orkiestra gra bowiem już od 30 lat!
Wśród wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i oddali swoje serca potrzebującym, byli też uczniowie naszej szkoły: Julia K., Adam P., Patryk S. z klasy VII oraz Oliwia H., Hania K., Zosia M., Martyna S., Martyna Sz., Dawid P., Michał P., Bartek R., Michał W. z klasy VIII. Wszyscy spisali się na medal, zbierając łącznie 2233,38 zł. Rekordzistą w kweście okazał się Bartek R., który w puszce zgromadził aż 1124,84 zł!
Zebrane środki uzupełnione zostały kwotą 620 zł z loterii fantowej, która odbyła się w szkole 31 stycznia. W sumie więc zgromadziliśmy 2853, 38 zł. Zważywszy na okoliczności jest to kwota, z której możemy być dumni. A co najważniejsze - cieszymy się, że ten dar serc wolontariuszy i darczyńców z Nietkowa i Lasek trafi w dobre ręce i zostanie z pożytkiem wykorzystany, pomagając dzieciom potrzebującym pomocy zdrowotnej. By mogły lepiej i piękniej poznawać świat i cieszyć się pełnią jego barw!
Test sprawności dłoni i umysłu, a przy tym niezła frajda!
Dzień Kostki Rubika w naszej szkole
28 listopada 2021 roku odbył się szkolny dzień Kostki Rubika. Uczniowie trenowali i ćwiczyli swoje umiejętności w ramach projektu "mPotęga - VIVAT Matematyka".
W finałowym dniu mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w układaniu dwóch rodzajów kostek 2x2x2 oraz 3x3x3. Walka fair play trwała do ostatniej rundy. W obu konkurencjach wygrał Patryk S. z klasy siódmej. Jednak Szymon D., Jakub B. i Filip C. walczyli dzielnie. Różnice były znikome.
Działamy dalej, nie odstawiamy kostek na półkę, bo już 17 kwietnia 2022 będziemy obchodzić Światowy Dzień Kostki Rubika.
Opracowała mgr M. Kowaczew
Kiedyś też będziemy mieli swoje konto...
Wizyta w MBanku
W dniu 4 listopada, przy okazji zwiedzania Centrum Nauki i Planetarium Wenus, klasa V odwiedziła także zielonogórski oddział MBanku.
Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się siedzibie banku, bankomatowi. Uśmiechy mówią tak wiele... Przyjdzie i taki czas, gdy sami założą swe konta i będa korzystali z możliwości oferowanych przez banki.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie